Black and White Coffee. Kawiarnia ze słodką duszą.

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Black and White Coffee (Gdynia, ul. Władysława IV 28) to obowiązkowy przystanek dla wielbicieli kawy i domowych ciast. Miejsce godne polecenia. Urok osobisty i pasja właścicieli lokalu gwarantują miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia smakowe.

 

Tak się składa, że kilka razy w miesiącu załatwiam sprawy służbowe w okolicach Placu Kaszubskiego w Gdyni. Zawsze dojeżdżam kolejką SKM (Szybka Kolej Miejska) i wysiadam na Dworcu Głównym. Zwykle po przyjeździe mam około pół godziny czasu w zapasie do pierwszego z serii służbowych spotkań. Wówczas spaceruję sobie w kwartale ulic Jana z Kolna, 3 Maja, 10 Lutego i Świętojańska. Lubię czuć atmosferę tętniącego życiem miasta.

Swoistym rytuałem wpisanym w moje gdyńskie przedpołudnia jest już od jakiegoś czasu wizyta w kawiarni Black and White Coffee (Gdynia, ul. Władysława IV 28, w miejscu które nazywam ,,pod filarami”). To mój obowiązkowy przystanek. Nie wyobrażam już sobie podziwiania dawnego gmachu Polskich Linii Oceanicznych (PLO), budynku Banku Polskiego, domu Wójta Radtkego czy urzędu Poczty Polskiej (Poczty Głównej) bez kubka kawy na wynos z tej kawiarni.

Black and White Coffee to nieduże ale cudowne miejsce dla wielbicieli kawiarnianego stylu życia we współczesnym wydaniu. Ziarna kawy z wybranych palarni, zmyślne sposoby filtracji i metody zaparzania, miła, można wręcz powiedzieć, przyjacielska atmosfera.

Jak mówią sami właściciele, Barbara Szparagowska i Leszek Jędrasik, idea tego miejsca to:

,,Kawa jest całym naszym życiem. Przez lata zgłębialiśmy tajniki jej uprawy, zbiorów i co najważniejsze przygotowywania z niej napoju. Teraz chcemy na co dzień dzielić się tą pasją z naszymi gośćmi. Wstąp do miejsca, w którym ekspres nie jest dodatkiem, lecz sercem lokalu”

(źródło: Black and White Coffee, bwcoffee.pl)

W zależności od dnia dodatkiem do wybornej kawy są bezy z owocami, tarty, serniki, kruszonki, kremy i inne pyszności. Cukiernicza pomysłowość właścicieli zachwyca różnorodnością.

Otwarte pn-pt już od 8:30, a w weekendy od 12:00.

Nie ukrywam, że dzień przed przyjazdem do Gdyni zawsze sprawdzam na fanpage ’u lokalu jakie pyszności pojawią się nazajutrz w kawiarnianej gablotce.

Trzeba pamiętać, że kawiarnia mieści się w niedużym lokalu, co może wiązać się z pewnymi niedogodnościami dla osób, które lubią spędzać przy stoliku długie godziny.

W Black and White Coffee na kilku metrach kwadratowych mieszczą się stoliki, stołki barowe/hokery z widokiem na ulicę, lady i gablotka z pysznościami.

Dla mnie jako wielbicielki kawy na wynos wszystkiego jest w sam raz.

Z całego serca zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

I to nie raz! Naprawdę warto. Trzymam mocno kciuki za dalsze sukcesy właścicieli.

UWAGA: W lutym br. kawiarnia Black and White Coffee została doceniona przez redaktorów magazynu Vogue Polska® (Vogue.pl) jako jedna z trójmiejskich atrakcji. Jak widać znakomite opinie o tym miejscu nie są przypadkowe.

mmd

27-02-2018