Maskotka z logo Dziennika. Kto to jest ? 4 najlepsze opcje.

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Czy zastanawialiście się, Drodzy Czytelnicy, czyj profil znajduje się w logo(typie) Dziennika Miejskiego? Cóż… Jak się okazuje, jest kilka opcji do wyboru.

Bazując na Waszych mailach i mając w pamięci rozmowy z Wami na żywo (przy okazji dziękujemy Wam za wszystkie dobre słowa na temat Dziennika!) wybraliśmy cztery najbardziej interesujące z nich i niniejszym prezentujemy poniżej.

Oczywiście, lista pozostaje otwarta na przyszłość…

1. Hermes/Merkury (zgodnie z indywidualnymi preferencjami, greka albo łacina)

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Bóg/bogowie handlu (z plecioną opaską na głowie zamiast tradycyjnego, okrągłego hełmu, aby było mniej oficjalnie).

To najbardziej trafne skojarzenie i opcja najwierniej odzwierciedlająca zamysł autora logotypu. Wszak historia Gdańska (a w perspektywie także historia Sopotu i Gdyni) jest nierozerwalnie związana z wymianą dóbr materialnych i idei. Wiedza przyczyniała się do rozwoju miejskiej zabudowy i infrastruktury, bujny rozwój miasta prowadził do materialnego bogactwa, bogactwo pozwalało na uwolnienie się od trosk o dobra doczesne i szukanie skutecznego sposobu na nasycenie głodu wiedzy … itd.

2. Hipster na mieście i na tropie najmodniejszego drinka sezonu

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Przemyślana, nietuzinkowa stylizacja, nostalgia i smakowy vintage (po obowiązkowej aktualizacji składu produktu według najnowszej listy substancji zarówno ,,zdrowotnie niepożądanych” jak i, co ważniejsze,  ,,obarczonych marketingowym ryzykiem”). Pióro za uchem dodane dla stylu i kurażu.

3. Super bohater/Superhero strzegący renomy całego Trójmiasta

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Tajemniczy i budzący podziw.

Misja na najbliższą przyszłość:

Dbanie o zrównoważony rozwój całego miasta i stanie na straży dobrego stylu w nowej, gdańskiej architekturze.

4. Góral nad morzem (prawdziwy hit!)

Dziennik Miejski A Maximis Ad Minima ® Krzysztof Kisiel.

Zdaniem całej redakcji Dziennika Miejskiego to najciekawszy z pomysłów.

W logotypie, zamiast profilu spryciarza Hermesa/Merkurego, zarys głowy dumnego mieszkańca polskich gór. I do tego prawdziwego faceta z głową na karku.

Pleciona opaska z piórem za uchem prezentuje się na jego głowie równie dobrze jak tradycyjny kapelusz ,,kłobuk” (czarny, ze sznurem białych muszelek kauri i z przyciąganym wzrok piórem).

Swojski góral, którego dusza rozdarta jest pomiędzy tęsknotą za majestatem skalistych szczytów, a pragnieniem poznania bezmiaru morskiej przestrzeni. Przybysz z dalekich stron, zafascynowany ogromem siły i magnetycznym urokiem żywiołu.

To be continued …

kkk

21-08-2018