Atelier Mchu. Zielone kompozycje, które znakomicie uzupełniają nowoczesne wnętrza

Atelier Mchu - Zielony obraz w restauracji Symfonia Smaków w Sopocie. Dzięki uprzejmości i za zgodą Atelier Mchu Dominika Cempel

Od prawie trzech lat w gdyńskim Atelier Mchu (Gdynia, ul. Witomińska 48) powstają spektakularne zielone ściany i obrazy, wiszące ogrody, czy też wieloelementowe żywe aranżacje na bazie stabilizowanego mchu i roślin.

O wyjątkowości oferty Atelier Mchu można się było przekonać na żywo podczas pierwszej edycji Targów Mody i Designu MOTYWY w Gdańsku (13-14 lipca).

Atelier Mchu Kompozycja. Dzięki uprzejmości i za zgodą Atelier Mchu Dominika Cempel

Jak zapewnia twórczyni marki, Dominika Cempel, projekty realizowane w ramach Atelier to znakomite rozwiązania dla nowoczesnych wnętrz, w tym przede wszystkim dla biur i apartamentów. Wszędzie tam, gdzie nie ma czasu lub warunków na tradycyjne, żywe rośliny:

,,Mech i rośliny stabilizowane to, można śmiało powiedzieć, zieleń bezobsługowa. Odpowiedni dobór gatunków i zachowanie określonych warunków w miejscu docelowej lokalizacji (tzn. poza strefą bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych i klimatyzacji) zagwarantują, że zielona kompozycja przetrwa w stanie nienaruszonym wiele miesięcy, a nawet lat. I to bez podlewania, zraszania i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych”.

Przykładowe realizacje Atelier Mchu:

  • kompozycja ,,Zielona metamorfoza ” w restauracji Pobite Gary
    (Wrzeszcz, ul. J. Słowackiego 21) zobacz
  • minimalistyczny wiszący ogród w biurowcu Hossa Hiro
    (Wrzeszcz, ul. Chrzanowskiego 11) zobacz
  • zielony obraz w restauracji Symfonia Smaków (Sopot, ul. S. Moniuszki 10) zobacz

,,Mech stabilizowany to naturalny mech leśny przygotowany do wykorzystywania wewnątrz budynków. W wyniku procesu stabilizacji zachowuje kolor i strukturę świeżego mchu. Jest przyjazny dla alergików, nie zbiera kurzu, nie przyciąga owadów, nie pyli się.

W Polsce wszystkie gatunki mchu są pod ochroną. Podobnie jest z wieloma gatunkami roślin, które wykorzystuję przy tworzeniu moich kompozycji. Z tego powodu, respektując prawne regulacje i troskę o dobro przyrody, cały naturalny surowiec pozyskuję z certyfikowanych upraw we Francji i w Skandynawii”.

Atelier Mchu Kompozycja. Dzięki uprzejmości i za zgodą Atelier Mchu Dominika Cempel

,,Przed każdą z realizacji skrupulatnie zbieram informacje na temat miejsca, w którym pojawi się moja kompozycja. Układ pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, perspektywy, oświetlenie, wentylacja, codzienny ruch… Wszystko to jest bardzo ważne. Dopiero po zebraniu kompletu informacji przystępuję do pracy”.

Oprócz wspomnianych zielonych kompozycji Atelier Mchu oferuje całoroczną opiekę i stylizację portierni, przygotowywanie świątecznych aranżacji przestrzeni biurowych, usługi dekoratorskie czy też montaż girland i oświetlenia.

kdd, 17-07-2019

W tekście zostały wykorzystane znaki i nazwy ® © ™ Atelier Mchu, Targi Mody i Designu Motywy, Restauracja Pobite Gary, Restauracja Symfonia Smaku, Hiro, Hossa